Boyun Estetiği

Detaylı Bilgi ve Randevu için Sizi Arayalım !

Boyun bölgesi yaşlanmayla birlikte en hızlı etkilenen yüz bölgelerinden biridir. Sarkma ve yağlanma artışı sonucunda gıdı diye adlandırdığımız kısım oluşur ve yüz ne kadar genç görünürse görünsün gıdı olduğumuz yaştan daha yaşlı görünmemize yol açar.

Boyun estetiği eğer yüz germe ile birlikte yapılacaksa yüz germe kesisinden başka bir kesi açmadan bu işlem yapılabilir. Sadece boyun estetiği düşünülüyorsa ve boyun bölgesinde sarkma fazla değilse liposuctionla veya lazer liposuctionla bile kesin sonuç alınabilir.

Eğer boyundaki kaslar gevşediyse ve beraberinde yağ dokusu artışı varsa çenenin hemen altından açılan 3cm’lik kesi ile hem yağ dokusu alınır hem de gevşeyen boyun kasları orta hata doğru gerilerek boyna yeni şekli verilmiş olur.

Boyun Estetiği Öncesi Yapmanız Gerekenler

Eğer geçirdiğiniz önemli bir hastalık, ameliyat, düzenli olarak kullandığınız bir ilaç varsa bunu operasyondan önce doktorunuzla paylaşmanız gerekmektedir. Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsanız bu konuyu doktorunuzla konuşup ameliyattan önce ilaç kullanımını sonlandırılmalıdır. Operasyona karar verip randevu aldığınız zaman operasyon yapılacak bölgeye göre size ödem(şişlik) ve morluk olmaması için ilaçlar başlanacaktır. Ameliyat öncesi tahlilleriniz ameliyat olacağınız hastanede yapılacaktır.

Operasyon Uygulama Yeri ve Şartları Nasıl Olacak?

Operasyon tam teşekküllü bir hastanede olacak. Sedasyon, Lokal Anestezi ve Genel Anestezi ile uygulanacaktır. Normal operasyon süresi 1-2 saattir.

Operasyon Hakkında Bilmem Gerekenler

Operasyona girmeden önce anestezi uzmanımızla odanızda görüşeceksiniz. Boyun germe estetiği işleminden sonra ağrınız olmayacaktır. Bu operasyondan sonra 1 gece hastanede kalmanız gerekmektedir.

Operasyon Sonrası Takip Süreci

Kontrol ve pansuman yapıldıktan sonra banyo yapmanızda bir sakınca yoktur. Bu operasyondan sonra size çift korse verilecektir. Korsenin 10 gün boyunca kullanılması gerekmektedir. Kontrolleriniz 3. Gün,5. Gün, 20. Gün ve ayda bir olarak düzenlenir.

Boyun Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Operasyondan sonra deride  geçici morarma, ödem, şişme ve hassasiyet görülebilir.1 hafta içerisinde bu etkiler azalmaya başlar ve 2 hafta içerisinde tamamen ortadan kalkar.5-6 gün içerisinde çalışma hayatına dönülebilir. Aşırı aktivitelerden 1 hafta boyunca kaçınılmalıdır.

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ