Cilt Gençleştirme ve Yenileme Programları

Detaylı Bilgi ve Randevu için Sizi Arayalım !

Cilt kırışıklıkları ve ciltte meydana gelen çökmelerin giderilmesi için kullanılan tekniklerden birisi de estetik dolgu uygulamasıdır. Bu uygulamalar ile özellikle burun dudak arası olukta (nazolabial oluk) varolan kırışıklığın ve derinliğin giderilmesi, iki kaş arasında oluşan çukurluğun giderilmesi, dudak dolgunluğunun ve kontürünün düzeltilmesi, elmacık kemiği çıkıklığının sağlanması ve çene kontürünün düzenlenmesi amaçlanmaktadır. Uygulamalrda en çok Hyaluronik asit maddesi içeren dolgu maddeleri tercih edilmektedir. Günümizde cilt gençleştirme tedavilerinde yeni trend “ışık dolgusu” uygulamalarıdır. Dolgu maddelerinin cilde enjeksiyonuyla cildi parlaklığı artar, dolgunluğu ve elastikiyeti tekrar yerine gelir.

Uygulama alanları;
  • Gülme çizgileri(nazolabial çizgiler)
  • Dudak çizgileri
  • Kaz ayağı çizgileri
  • Çökük yara izleri
  • Yanak ve elmacık kemikleri dolgunlaştırma
  • Kaş arasında dolgu
  • Burun dolgusu
  • PRP (Platelet Rich Plasma)
Trombositten zengin plasma uygulamaları son yıllarda oldukça popüler ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir. Kırışıklıkların giderilmesi, cilt yenileme ve gençleştirme amecıyla, yara/sivilce izleirnin tedavisinde, saç ekiminde ve yağ enjeksiyonlarında ise başarının arttırılması amacıygla uygulanmaktadır.

PRP vücutta enjekte edildiği bölgelerde kök hücreleri uyarıp aktif hale geçirip dokuların yenilenmesine yardımcı olan bir sistemdir. Uygulama yaklaşık 20-30 dk sürmektedir. Bu yöntemin en önemli avantajı hastanın kendi kanından elde edilmiş olması vealerji riski taşımamasıdır. Uygulamadan hemen sonra ciltte sağlıklı bir parlaklık ortaya çıkar. 3 veya 4 uygulamadan sonra kalıcı bir belirgin etki görülür. Saç ekimi uygulamaları ile kombine PRP tedavileri oldukça iyi sonuçlar vermektedir.

Dermoterapi

Dermaroller denilen özel bir alet kullanılarak cilde uygulanır.Yeni hücre oluşumunu artırırken, cilt altındaki kollajen üretimini hızlandırır. Ciltteki kök hücrelerin çoğalmasına yardımcı ekstre, taze ve yeni cilt gelişimini tetikler,çatlak ve yanık tedavisinde de kullanılır. Ayrıca dermaterapi cildin elastikiyetini geliştirir, kırışıklıkların ve çizgilerin görünümünü azaltır, yüzde gerginlik ve ciltteki lekelerin açılmasını sağlar aynı zamanda gözenek genişliğinin yok olmasını sağlar.

Mezoterapi

Mezoterapi planlanan tedaviye göre hazırlanmış özel ilaçların orta deriye enjekte edilmesidir. Selülit ve bölgesel zayıflama amacıyla yan bacak, karın, kalça, diz, çevresi, mide, sırt bölgesi gibi bölgelere ince uçlu bir iğne ile ilaç enjekte edilir. Karboksiterapi ve pasif jimnastik uygulamaları ile kombine edilerek programlar planlanır.

Estetik kullanım alanları:

Selülit, bölgesel zayıflama, saç dökülmesi ve canlandırma, yüz gençleştirme,çatlak yara izleridir.

Tıbbi kullanım alanları:

Romatoloji,eklem ağrıları,spor yaralanmalarıdır.

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ