Doku Genişletme

Detaylı Bilgi ve Randevu için Sizi Arayalım !

Travma ya da yanık gibi nedenlerle kellik problemi yaşayan hastalara uygulanan doku genişletme işlemi, lokal anestezi altında 2 seansta tamamlanır. İlk seansta “doku genişletici” adı verilen balon/lar kullanılır. Şekil ve hacim açısından çok çeşidi bulunan balonlardan hangisinin kullanılacağına kelliğin derecesine bağlı olarak karar verilir. Saçsız alana yerleştirilen balonlara periyodik aralıklarla serum verilerek saçlı derinin genişlemesi, derideki hücre sayısının çoğalması ve hacim kazanması sağlanır.

Ortalama iki ay süren bu ilk seanstan sonra ikinci seansa geçilir. Operasyonla genişletilen deri, etrafındaki saçsız alanın örtülmesinde kullanılarak doku genişletme ve kamufle etme işlevi gerçekleştirilir. Daha sonra saçsız derinin tamamı ya da bir bölümü çıkarılır ve saçlı derinin olduğu bir parça ucundan vücuda bağlı olduğu hâlde kesilerek ters yöne doğru kaldırılır (sıyırma). Böylelikle olağan kan akışı sağlanırken deri tespit edilen yeni yerine dikilir.

İyileşme dönemi içerisinde saçlı deri hattı oluşmaya başlar.

Saçlı deri küçültmesi tekniğiyle saçlı deri saçsız alana doğru itilir. Bu yöntem, baş bölgesinin tepesindeki, arkasındaki ya da şakaklardaki saçsız bölgelerin kamufle edilmesi amacıyla uygulanır.

Sonuçların hemen gözlemlendiği uygulamada başarı oranı yüksektir.

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ