Fue Saç Ekimi

Detaylı Bilgi ve Randevu için Sizi Arayalım !

Folliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) tekniği, saç, kaş, sakal gibi kıl köklerinin deri altından alınarak saç görülmeyen bölgeye ekilmesi tekniğidir. FUE’nin, iğneli, Choi, Slit olmak üzere 3 tekniği vardır. Hangi tekniğin uygulanacağı, hastanın özelliklerine göre cerrah tarafından belirlenir.

Kıl kökleri, saç, kaş ve sakal ekiminde kök ve kıl yapıları oldukça benzer olduğu için genellikle enseden alınır. İşlem lokal anestezi altında yapılmakta olup alınan kök sayısı hastadan hastaya değişir.

İşlem Öncesi ve Sonrası

İşlemden birkaç hafta önce, kan sulandırıcı ilaçların alınması bırakılmalıdır. Ekimin yapılacağı bölgede gerekli temizlik ve hijyen sağlanmalı, ayrıca işlemin yapılacağı gün daha konforlu bir uygulama için rahat kıyafetler tercih edilmelidir.

İşlem gerçekleştikten sonra uygulamanın yapıldığı bölge aşındırıcı etkilerden korunmalı, doktorun belirleyeceği süre boyunca suyla temas ettirilmemelidir. Yıkanmanın serbest olduğu döneme geçildiğinde ise sert masajlardan ve aşındırıcı hareketlerden kaçınılmalıdır.

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ