Kalça (popo) Estetiği

Detaylı Bilgi ve Randevu için Sizi Arayalım !

Kalça estetiği operasyonlarında hastanın şikâyetine göre farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Kalçaya verilmek istenen şekil, hastanın vücut hatlarına göre cerrah tarafından belirlenir.

Kalça estetiğinde silikon yerleştirilmesi, liposuction, yağ transferi ve dolgu enjeksiyonu olmak üzere 4 farklı ameliyat yöntemi vardır. Kalçaya hacim katmak istendiğinde silikon yerleştirilmesi yöntemi; kalçayı şekillendirmek ve küçültmek istendiğinde liposuction (yağ alma) yöntemi; kalçanın orantılı bir şekilde büyütülmesi istendiğinde yağ transferi yöntemi; kalçaya hacim katmanın yanı sıra onu dikleştirmek istendiğinde ise dolgu yöntemi tercih edilir.

Silikonla yapılan ameliyatlar kalıcı çözümler sunarken diğer yöntemler geçici bir süre kalıcılık sağlamaktadır.

Kalça Estetiği Ameliyatı

Dolgu yöntemi hariç diğer yöntemler genel anestezi altında yapıldığı için anestezinin sakıncalı olduğu kişilerde gerçekleştirilemez. Dolgu yöntemi ise alerjik problem yaşamayan, ilaç tedavisi görmeyen, hamile olmayan ve emzirmeyen hastalar için uygundur.

Ayrıca ameliyat yapılacak hastaların en az ergenlik çağından sonraki gençlik döneminde, en fazla ise olgunluk döneminde olması gerekmektedir (30-55 yaş aralığı).

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ