Lazer Epilasyon

Detaylı Bilgi ve Randevu için Sizi Arayalım !

Vücut tüyleri özellikle kadınlar için büyük bir dert. Sürekli ağda ve sir gibi yöntemlerle vücut tüylerinden kurtulmaya çalışmak, hayat düzenini ve kıyafetlerini ona göre belirlemek hayatın kısıtlanmasına sebep olabiliyor. Eğer vücut tüylerinizden kurtulma şansınız olsaydı, her an her istediğiniz kıyafeti giyebilir ve saatlerinizi sistematik bir biçimde kuaförde harcamaktan kurtulurdunuz.

İzmir Ekol Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği'nde lazer epilasyon ile vücut tüylerinizden kurtubilirsiniz. Peki, lazer epilasyon nedir? Gelin sizlere detaylı bilgiler ile lazer epilasyonu açıklayalım.

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon kişilerin istenmeyen tüylerinden kurtulabilmesi için icat edilmiştir. Işlem şu şekilde gerçekleşir. Lazer ışını vücut içindeki kıl köküne yönlendirir. Bu ışın şiddetli ışığı ve ısı enerjisiyle kıl kökünü yok eder. Böylece kıl kökü öldürülür ve küstürülür. Böylece o bölgede tüylenme yaşanmaz.   

Lazer Epilasyon Alexandrite Yöntemi

Lazer epilasyon birkaç yöntem ile yapılabilir ve bu yöntemlerden en tercih edilenlerden bir tanesi Alexandrite sistemidir. Hastanemizde de uygulanmakta olan Alexandrite Lazer, FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onaylanmıştır. Lazer epilasyon, yanlış ellerde bilinçsiz kişiler trafından uygulandığından zarar verici olabilir. Bu neden lazer epilasyonun alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından uygulanması önemlidir.

Alexandrite Lazer 755nm yaydığı dalga boyutları ile çevredeki diğer dokulara minimum zarar vererek kıldaki melanini hedefler. Vucüttaki istenmeyen tüyler azalırken, ciltte oluşabilecek tahribat ise minimum düzeyde yaşanır. Böylece lekelenme ve yanma gibi istenmeyen olumsuz yönler minimum düzeyde yaşanır ve/veya yaşanmaz. Lazer epilasyon zararları yalnızca yanlış kişiler tarafından kötü sistemlerle uygulandığında oluşabilir.   

Lazer Epilasyon Alexandrite Yönteminin Faydaları

Kıl boyu, yoğunluğu ve kıl kökü uzunluğu ne olursa olsun etkilidir.

Seans aralıkları yöntem etkili olduğu için uzundur.

Epilasyon sırasındaki acı hissini minimuma indirir.

Doğru uygulandığından yanma gibi olumsuz etkileri yoktur.

Kıl kökü dışındaki diğer alanlara etkisi  minimumdadır.

Hastayla olan uyum toleransı maksimum seviyededir.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Öncelikle kişinin cildinin alerjik reaksiyonları olup olmadığı öğrenilir.

Epilasyon yaptıracak kişinin en az üç hafta öncesinden sir ya da ağda gibi yöntemlerle kıl kökünü yok etmemiş olması gerekmektedir.  

Epilasyon işleminden 1 ay öncesinden daha kısa bir sürede güneş yanığı ve yanık gibi vakaların yaşanmamış olması gerekir. Aynı zamanda en az 30 günlük sürede solaryum uygulanmamış olmalıdır.  

Kişinin kıl yapısı ve cilt tipi değerlendirir.

Lazer epilasyonun uygulanacağı bölgeye göre bir seviye belirlenir ve işleme başlanır.   

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Bütün bacak, bütün kol, koltuk altı, genital bölge, dudak üstü, yanaklar, çene alın, sırt, boyun, ense, dekolte bölgesi, el ve ayaklar, göbek, kulak gibi bölgelere uygulanabilir.  

Lazer Epilasyon Seans Süresi Ne Kadardır?

Seans süreleri Alexandrite Lazer yönteminin uygulanacağı olana göre değişmektedir. Bu süre 15 dakikada olabilir, bir buçuk saate de çıkabilir.

Seans sıklığı hakkında konuşabilmek için öncelikle kişinin kıl yapısını öğrenmek gerekir ancak standart olarak seansların 4 ile 6 hafta arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

Lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız eğer bahar ve kış ayları idealdir. İzmir Ekol Hastanesi’ne ulaşarak alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından lazer epilasyon seansları hakkında bilgi alabilir ve uygulamaya başlayabilirsiniz.

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ