Liposuction (Yağ Aldırma)

Detaylı Bilgi ve Randevu için Sizi Arayalım !

Erişkin insan vücudundaki yağ hücresi sayısı sabittir. Ergenlikten sonra yağ hücresi sayısı artmaz, ancak yağ hücrelerinin hacmi artar Bu da kilo artışı ile sonuçlanır. Fazla kilolardan kurtulmak için uygun diyet ve egzersiz ve düzenli bir yaşam tarzı şarttır.

Ancak, bu şartları yerine getiren kişilerde bile, kaybolmayan inatçı yağ birikimleri olabilir. Karın, bel, kalça, uyluk dış ve iç tarafı, diz gibi vücudun belli bölgeleri diyet ve egzersize dirençli yağ birikim bölgeleridir. Liposuction, vücudun belli bölgelerindeki yağ birikimlerinin özel bir vakumla veya özel enjektörlerle emilerek, vücuttan yağların uzaklaştırıldığı bir ameliyattır. Kesinlikle bir zayıflama ameliyatı değil, bir vücut kontur düzeltme ameliyatıdır. Bu ameliyatla hacmi artmış, diyet ve egzersize dirençli yağ dokusu vücuttan uzaklaştırılırken, mevcut yağ hücrelerinin sayısı da azaltılmış olur. Amaç zayıflatma değil, kontur düzeltme olduğu sürece, iyi seçilmiş hastada, hastane koşullarında iyi uygulanan teknikle, herhangi bir riski olmayan bir ameliyattır. Çene altı, yanaklar, boyun, kol üst iç yanı, memeler, göğüs, karın, bel kalça, uyluk, diz iç yanı, bacak arkası gibi vücudun birçok alanındaki yağ birikimlerinin vakumla alınması mümkün hale gelmiştir.

Liposuction Kimlere Uygulanabilir?
Cildinde çatlak ya da sarkma gibi problemler olmayanlar için uygundur.
En fazla bir doğum yapmış, orta yaşlı, aşırı kilosu olmayan kişilerde en iyi sonuç alınmaktadır.

Liposuction Hangi Bölgeler için Uygundur?
Her bölgede uygulanabilmesine karşın, erkeklerde bel çevresi, karın ve boyun altı (gıdı); kadınlarda karın, bel, kalçalar, basenler, diz içleri, bacakların iç ve üst kısımları, ayak bilekleri, boyun altı (gıdı), kol altları ve sırt en uygun yerlerdir.

Liposuction Yaptırmak için En Doğru Zaman
Rejimde olan kişiler için kilo verdikten sonra,
Doğumdan bir yıl sonra.

Ek Tedavi
Şart olmamakla birlikte lenf drenaj masajının faydası vardır. Ameliyat sonrası kişilerin kendisine masaj yapması ise iyileşme hızını artırmaktadır.

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ